ROAD SAFETY DAYS - Kontrole prędkości jazdy - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

ROAD SAFETY DAYS - Kontrole prędkości jazdy

Data publikacji 18.09.2020

W minioną środę, w ramach działań ROAD SAFETY DAYS, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie kontrolowali przestrzeganie przez kierujących pojazdami przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. Niestety znaczna część kierowców zatrzymana tego dnia do kontroli drogowej jechała zbyt szybko.

W minion środę w ramach akcji ROAD SAFETY DAYS policjanci WRD kontrolowali prędkość, z jaką zmotoryzowani poruszali się po drogach powiatu wolsztyńskiego. Głównym celem działań było eliminowanie wykroczeń i zachowań uczestników ruchu drogowego, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Policyjne analizy wskazują na znaczący wpływ zachowań kierowców, w tym świadome przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, na obserwowaną obecnie wysoką dynamikę zdarzeń w ruchu drogowym. Następstwem tej obserwacji są realizowane na terenie całej Wielkopolski działania ukierunkowane na ujawnianie i represjonowanie tego typu zjawisk.

Mundurowi kontrolowali ruch na wyznaczonych trasach organizując na nich statyczne posterunki kontroli.

Podczas akcji, policjanci zatrzymali do kontroli 37 kierujących pojazdami. Każdy z nich został zbadany pod kątem stanu trzeźwości. Spośród kontrolowanych kierowców aż 33 zostało ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości.

Działania ROAD SAFETY DAYS realizowane będą do 22 września.

  • Policjant podczas pomiaru prędkości.
    ROAD SAFETY DAYS - Kontrole prędkości jazdy