Kębłowo - Rozbój na stacji paliw - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Kębłowo - Rozbój na stacji paliw

Data publikacji 23.08.2020

W sobotni poranek, kilka minut po godzinie 6:00 rano w Kębłowie doszło do rozboju na pracownicy stacji paliw. Jak ustalono, zamaskowany mężczyzna grożąc najprawdopodobniej nożem zażądał od kobiety otwarcia kasy, a następnie ukradł znajdującą się tam gotówkę. Policjanci zabezpieczyli monitoring funkcjonujący w budynku i rozpoczęli poszukiwania sprawcy, któremu za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat więzienia. Osoby, które mogą pomóc w identyfikacji sprawcy proszone są o kontakt z wolsztyńską jednostką policji.

22.08.2020 r. ok.godz. 06:00 w Kębłowie doszło do rozboju na pracownicy tamtejszej stacji paliw. Policjanci, którzy bezpośrednio po zgłoszeniu pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że sprawca rozboju wszedł do budynku stacji i grożąc najprawdopodobniej nożem zażądał od kobiety otwarcia kasy, z której następnie ukradł gotówkę i wyszedł oddalając się w kierunku centrum miejscowości. Kobieta szczęśliwie nie odniosła żadnych obrażeń.

Na podstawie zabezpieczonego nagrania monitoringu i wyjaśnień pracownicy stacji policjanci ustalili, że sprawca rozboju to młody mężczyzna w wieku ok. 25-30 lat, ubrany w szarą bluzę z kapturem i ciemne spodnie. Mężczyzna miał zasłoniętą twarz białą maską.

W sprawie rozboju wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Prowadzący je policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w identyfikacji sprawcy. Kontaktować można się telefonicznie pod numerem 47 77 282 00.

Za przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.61 MB)