Powiat - Bezpieczne Wakacje - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Bezpieczne Wakacje

Data publikacji 28.07.2020

Podczas tegorocznych wakacji, mimo iż mijają one pod znakiem pandemii policjanci nie zapominają o uczestnikach zorganizowanych form wypoczynku. W ostatnich tygodniach mundurowi spotkali się kolonistami i obozowiczami, którzy odwiedzili nasz powiat. Podczas spotkań dominowały oczywiście tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji.

Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni policjanci Zespołu ds. Nieletnich oraz dzielnicowi kilkukrotnie odwiedzili uczestników zorganizowanych form wypoczynku spędzających wakacje na terenie powiatu wolsztyńskiego. Mundurowi stosując się do obowiązujących w czasie pandemii obostrzeń spotkali się między innymi z uczestnikami obozu zorganizowanego przez Hufiec ZHP Ziemi wałbrzyskiej w Wilczu oraz półkolonistami wypoczywającymi w wolsztyńskim ośrodku Fala Park.

Podczas spotkań policjanci przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji, w tym o bezpieczeństwie nad wodą, zagrożeniach wynikających z kontaktów z osobami obcymi i cyberprzestepczością.

Spotkania każdorazowo były też okazją do zaakcentowania tematyki dotyczącej obecnej sytuacji epidemicznej. Policjanci w rozmowach z uczestnikami spotkań przypominali o konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób w wymagających tego sytuacjach oraz używania maseczek ochronnych, gdy takiego dystansu zachować nie można. Sami byli też dla najmłodszych najlepszym przykładem, co uczestnicy spotkań zauważali bez trudu już podczas powitania.

Przed nami początek drugiego wakacyjnego miesiąca, podczas którego policjanci odwiedzą niejeden obóz i kolonię przypominając o tym, że aby wakacje były udane, muszą być przede wszystkim bezpieczne.

  • Policjanci w maseczkach podczas zdjęcia zbiorowego z uczestnikami półkolonii
    Powiat - Bezpieczne Wakacje
  • Policjantka podczas spotkania z uczestnikami obozu harcerskiego
    Powiat - Bezpieczne Wakacje
  • Policjantka podczas spotkania z uczestnikami obozu harcerskiego
    Powiat - Bezpieczne Wakacje