Aktualności

Wolsztyn - Policjanci ratowali desperata, który chciał skoczyć z wiaduktu

Data publikacji 19.05.2020

W sobotnie popołudnie dyżurny wolsztyńskiej jednostki został poinformowany przez operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego o próbie samobójczej zgłoszonej na numer alarmowy 112 przez młodego mężczyznę. Desperat poinformował, że ze względu na problemy życiowe skoczy z wiaduktu na ul. Dworcowej w Wolsztynie. Na miejsce natychmiast skierowano pełniących służbę patrolową policjantów Wydziału Prewencji.

16.05.2020 r. ok.godz. 17:30 dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie dotyczące próby samobójczej zadeklarowanej przez mężczyznę, który poinformował, że zamierza skoczyć z wolsztyńskiego wiaduktu na ul. Dworcowej. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i kilkukrotnie  przerywał połączenie z operatorem CPR.

Dyżurny skierował we wskazany rejon policjantów Wydziału Prewencji. Po dotarciu na miejsce mundurowi zobaczyli młodego mężczyznę stojącego po zewnętrznej stronie balustrady wiaduktu. Zaczęli z nim rozmawiać i przekonywać, że powinien zarzucić myśl o odebraniu sobie życia. Desperat nie przyjmował jednak żadnych argumentów. Na przemian płakał, krzyczał i okazywał duże zdenerwowanie. W pewnym momencie poprosił o kontakt ze swoją siostrą.

Policjanci upatrując swej szansy na skuteczny ratunek podtrzymywali rozmowę dotyczącą siostry. W pewnym momencie, wykorzystując chwilę nieuwagi mężczyzny chwycili go za ręce i przeciągnęli na drugą stronę balustrady.

Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna został przewieziony do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.

Zdarzenie, którego skutki mogły być dla mężczyzny tragiczne, zakończyło się szczęśliwie. Stało się to możliwe dzięki zdecydowanemu i szybkiemu działaniu policjantów oraz ratowników medycznych, którzy podjęli tą niezwykle trudną interwencję.

fot. wolsztyn112/info

  • Wolsztyn Aleja Niepodległości - wiadukt nad torami kolejowymi biegnącymi wzdłuż ul. Dworcowej. Policjanci i ratownik medyczny idą w kierunku karetki pogotowia po zakończonej interwencji w sprawie próby samobójczej młodego mężczyzny, który zagroził skokiem z wiaduktu.
    Wolsztyn - Policjanci ratowali desperata, których chciał skoczyć z wiaduktu
  • Dwa oznakowane radiowozy policji stojące na wiadukcie. W tym czasie policjanci przeprowadzają interwencję z mężczyzną, który zadeklarował zamach samobójczy.
    Wolsztyn - Policjanci ratowali desperata, których chciał skoczyć z wiaduktu