Powiat - Kontrole prędkości jazdy - akcja "Kaskadowy pomiar prędkości" - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Kontrole prędkości jazdy - akcja "Kaskadowy pomiar prędkości"

Data publikacji 15.05.2020

W czwartek – 14 maja - policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili na drogach powiatu wolsztyńskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości", których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Podobne działania realizowane były tego dnia na terenie całego kraju. Policjanci kontrolowali uczestników ruchu zarówno w statycznych punktach pomiarów, jak i dynamicznie z wykorzystaniem radiowozów nieoznakowanych wyposażonych w wideo rejestratory.

14.05.2020 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej jednostki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne "Kaskadowy pomiar prędkości". Działania polegały na kontrolach prowadzonych na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Do kontroli wykorzystano dwa lub więcej radiowozów policyjnych lub motocykli  ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Funkcjonariusze wolsztyńskiej "drogówki", podczas kilkugodzinnych działań na drogach powiatu wolsztyńskiego zatrzymali do kontroli drogowej ponad 40 kierujących pojazdami, z których aż 31 przekroczyło dozwoloną prędkość.

Jednym z celów wzmożonych działań prowadzonych przez policjantów dbających o bezpieczeństwo ruchu drogowego było oddziaływanie prewencyjne na kierujących. Wielu z nich widząc radiowóz reflektowało się i kontynuowało jazdę z odpowiednią do przepisów prędkością. Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości musieli niestety liczyć się z konsekwencjami.