Powiat - Kontrole prędkości jazdy - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Kontrole prędkości jazdy

Data publikacji 24.04.2020

Mniejszy niż zazwyczaj ruch pojazdów na drogach, będący efektem ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, a jednocześnie sprzyjająca aura powodują, że część kierowców chętniej naciska pedał gazu w swych pojazdach. Dzisiejsze kontrole przeprowadzane przez policjantów „drogówki” przełożyły się na zatrzymanie kilku zbyt szybkich kierowców. Szczęśliwie w żadnym z przypadków nie doszło do kolizji lub wypadków.

24.04.2020 r. to dzień upływający policjantom Wydziału Ruchu Drogowego pod znakiem kontroli prędkości, z jaką po naszych drogach i ulicach poruszają się kierowcy. Większość zmotoryzowanych, którzy korzystali dziś ze swych pojazdów respektowała przepisy ruchu drogowego.

Niestety w kilku przypadkach zatrzymania do kontroli wynikały z popełnionych wykroczeń polegających na jeździe z nadmierną prędkością. Być może wpływ na to miały dobre warunki drogowe wynikające ze sprzyjającej pogody lub mniejszy niż zazwyczaj ruch? Niezależnie od przyczyn kierowcy ponieśli stosowną do sytuacji karę, a policjanci każdorazowo apelowali do nich rozsądek i ostrożność za kierownicą.

Szczęśliwie przypadki zbyt szybkiej jazdy nie miały swych konsekwencji w postaci spowodowania wypadku lub kolizji. Zaznaczyć też należy, że w wymagających tego sytuacjach kierowcy i pasażerowie korzystali z maseczek ochronnych.

  • Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w radiowozie oznakowanym podczas wypełniania dokumentacji służbowej. Policjanci pełnią służbę w maseczkach ochronnych.
    Powiat - Kontrole prędkości jazdy
  • Policjant Wydziału Ruchu Drogowego podczas pracy radarowym miernikiem prędkości.
    Powiat - Kontrole prędkości jazdy