Berzyna - Wieczorny wypadek - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Berzyna - Wieczorny wypadek

Data publikacji 20.04.2020

Kierująca Skodą młoda kobieta podczas włączania się do ruchu doprowadziła do zderzenia z motorowerzystą. Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w okolicy stacji paliw w Berzynie. Kierująca autem była trzeźwa, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

17.04.2020 r. ok.godz. 22:30 w rejonie stacji paliw w Berzynie doszło do zdarzenia drogowego w którym uczestniczyli kierująca Skodą Fabia 19-letnia mieszkanka Wolsztyna oraz poruszający się motorowerem Toros 52-letni mieszkaniec Kębłowa.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierująca samochodem kobieta podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście doprowadzając do zderzenia pojazdów. W następstwie feralnego manewru motorowerzysta z urazem czaszkowym przewieziony został do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili też jego oględziny. Kierującej Skodą zatrzymane zostało prawo jazdy. Na czas prowadzonych działań mundurowi wyłączyli z ruchu odcinek drogi, na którym doszło do zdarzenia i zorganizowali objazd przez Adamowo.

Jak wykazało badanie kierująca Skodą nastolatka była trzeźwa, od motorowerzysty pobrano krew do badań.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. W jego trakcie wyjaśniane będą wszelkie okoliczności i przyczyna zdarzenia.

fot. wolsztyn112/info

  • Berzyna. Miejsce zdarzenia drogowego. Na pierwszym planie uszkodzony motorower leżący na jezdni, na planie drugim strażacy uczestniczący w akcji oraz samochód straży pożarnej.
    Berzyna - Wieczorny wypadek
  • Berzyna. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego w radiowozie oznakowanym podczas wypełniania dokumentacji związanej ze zdarzeniem drogowym.
    Berzyna - Wieczorny wypadek