Aktualności

Wolsztyn - Środki ochrony osobistej trafiły do wolsztyńskich policjantów

Data publikacji 14.04.2020

Czas pandemii koronowirusa, to czas próby dla ludzi na całym niemal świecie. W tym czasie zadania z którymi nigdy wcześniej w tej skali nie spotkali się przedstawiciele służb, spadły na lekarzy, ratowników medycznych, laborantów, personel medyczny, straż pożarną, czy policjantów. Nieocenioną pomocą i wsparciem okazują się w tej rzeczywistości gesty osób, które z własnej inicjatywy okazują pomoc i wsparcie dla funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę na rzecz innych.

W dobie ogólnoświatowej pandemii koronawirusa jednym z kluczowych warunków ograniczania jego rozprzestrzeniania się jest izolacja. Wprowadzone zostały ograniczenia w funkcjonowaniu wielu sfer życia publicznego, a każdego dnia za pośrednictwem mediów docierają do nas apele „zostań w domu”.

Część osób pozostających w miejscu zamieszkania wykorzystuje ten czas, własne umiejętności, a nade wszystko dobrą wolę i chęć niesienia pomocy dostarczając między innymi policjantom środki ochrony osobistej.

W ostatnich dniach do wolsztyńskich policjantów dotarły środki dezynfekcyjne oraz maseczki jednorazowe przekazane przez Pana Marcina Kowalskiego prowadzącego firmę farmaceutyczną w Żodyniu, a także maseczki wielokrotnego użytku wykonane przez Panią Lidię Kaminiarczyk – na co dzień Wicedyrektora Szkoły Podstawowej we Wroniawach.

Wcześniej do mundurowych w dowód uznania za służbę w trudnym dla wszystkich czasie pandemii dotarły kwiaty z gospodarstwa ogrodniczego Państwa Odrobnych w Chwalimiu oraz maseczki przekazane przez prowadzącą zakład krawiecki w Komowowie Panią Katarzynę Przybyłę. Mundurowych wsparli też uczniowie wolsztyńskiego liceum, którzy wykonali przyłbice podnoszące bezpieczeństwo podczas interwencji.

Za każdy z tych gestów policjanci serdecznie podziękowali ich autorom, a przekazane środki trafiły na "pierwszą linię" walki z koronawirusem i wykorzystywane są w trakcie codziennych służb.

Gesty mają też swój pozapraktyczny wymiar, są bowiem nieocenionym dowodem wsparcia działań na rzecz bezpieczeństwa realizowanych przez wolsztyńskich policjantów.      

fot.1,2 KPP w Wolsztynie, fot.3 wolsztyn112/info