Aktualności

Powiat - Policjanci apelują: „My na służbie, Wy w domu. Jeden wspólny cel”. Mandaty za łamanie zakazów dotyczących epidemii.

Data publikacji 06.04.2020

Za policjantami wolsztyńskiej jednostki kolejny pracowity weekend, a rozpoczynający się właśnie tydzień zapowiada się równie intensywnie. Mundurowi widoczni są w patrolach pieszych i zmotoryzowanych kontrolując rejony obiektów handlowych, parki, place zabaw, drogi i ulice. Niespotykanym w swojej skali wyzwaniem są codzienne kontrole osób odbywających kwarantannę. Dla bezpieczeństwa każdego z nas apelują – „My na służbie, Wy w domu. Jeden wspólny cel”.

Każdego dnia policjanci Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Kryminalnego oraz Posterunków Policji w Siedlcu i Przemęcie pełnią służbę, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz ładu i porządku publicznego na terenie powiatu wolsztyńskiego. Służba jak zawsze obarczona jest ryzykiem, które każdy z mundurowych już na początku swej drogi zawodowej wziął pod uwagę wypowiadając słowa roty ślubowania.

Dziś, w czasie globalnej walki z koronawirusem, który pociągnął za sobą ponad 1 200 000 zakażeń i niemal 70 000 zgonów na całym świecie, wyzwania dotyczące służby stają się jeszcze większe. Dlatego właśnie policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących w czasie epidemii uregulowań prawnych. Zachowania każdego z nas nie powinny jednak wynikać wyłącznie ze świadomości grożących nam sankcji, a raczej z dbałości o zdrowie iżycie własne i innych.

Mundurowi każdego dnia przypominają mieszkańcom powiatu wolsztyńskiego o zasadach bezpiecznego zachowania oraz obostrzeniach wynikających z trwającej epidemii.

Ogromna, zdecydowana większość wolsztynian stosuje się do zakazów dotyczących przemieszczania i grupowania się, czy utrzymywania bezpiecznej odległości od innej osoby, np. podczasoczekiwania w kolejce przed sklepem.

Zdarzają się jednak przypadki, kiedy policjanci patrolujący nasze ulice zwracają uwagę na osoby łamiące te zakazy. W miniony weekend w kilku przypadkach poskutkowały pouczenia, a osoby których dotyczyły interwencje natychmiast zastosowały się do poleceń mundurowych. W kilku kolejnych policjanci nałożyli mandaty karne wynikające z niezachowania odległości 2 metrów od innej osoby, bądź przemieszczania się w sytuacji nie dotyczącej spraw niezbędnych do życia codziennego.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu hasłem „My na służbie, Wy w domu. Jeden wspólny cel”. Zadajmy sobie pytanie, czy chęć wyjścia z domu w sytuacji, gdy nie jest to niezbednie potrzebne można postawić na równi ze zdrowiem i życiem własnym oraz innych?