Powiat - Kontrole transportu publicznego - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Kontrole transportu publicznego

Data publikacji 26.03.2020

Wprowadzony na obszarze Polski stan epidemii przekłada się na liczne ograniczenia, których każdego dnia doświadcza każdy z nas. Ich celem, mimo odczuwalnych niedogodności jest minimalizacja zagrożeń koronawirusem. Wśród obowiązujących obecnie zasad znalazły się zasady dotyczące przemieszczania się transportem publicznym, który, jak co dzień kontrolują policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.

Od 25 marca do 11 kwietnia zaostrzone zostały zasady dotyczące m.in. sprawowania kultu religijnego oraz przemieszczania się z wyłączeniem drogi do i z pracy, wolontariatu w walce z korona wirusem, a także niezbędnych spraw życia codziennego.

Wśród zasad dotyczących przemieszczania się znalazły się zasady określające korzystanie z transportu publicznego. Zgodnie z nimi w środkach transportu publicznego jednorazowo przewozić można nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących.

Kontrole pod tym kątem przeprowadzali dziś funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. W ich  trakcie policjanci nie ujawnili żadnego przypadku łamania prawa w tym zakresie. Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie korzystający z transportu publicznego wykazali się dużą odpowiedzialnością.