Aktualności

Wolsztyn - Wobec osób, które nie stosują się do zasad kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje

Data publikacji 19.03.2020

Wczoraj – w środę 18 marca – policjanci otrzymali informację o mieszkance Wolsztyna nierespektującej nałożonej na nią kwarantanny po powrocie z zagranicy. Mundurowi skierowani pod wskazany adres przeprowadzili rozmowę telefoniczną z kobietą, podczas której poinformowali ją o tym, że w warunkach kwarantanny nie może opuszczać mieszkania oraz, że w przypadku nieprzestrzegania tych zasad przewidziane są odpowiednie sankcje. Jest to pierwszy taki przypadek na terenie powiatu wolsztyńskiego.

18.03.2020 r. w godzinach popołudniowych dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą kobiety, która po powrocie z zagranicy nie stosuje się do nałożonej na nią kwarantanny. Na miejsce pojechali policjanci Wydziału Prewencji. Policjanci rozmawiali telefonicznie ze wskazaną osobą i przekazali jej informację o tym, że w warunkach kwarantanny nie może opuszczać mieszkania. Poinformowali ją też, że w przypadku nieprzestrzegania określonych zasad przewidziane są odpowiednie sankcje. Informacja o incydencie przekazana została do wolsztyńskiej Powiatowej Stacji Sanitaro-Epidemiologicznej.

Policjanci wszczęli w tej sprawie czynności w kierunku art. 116 KW. Wykroczenie to może być sankcjonowane grzywną do 5000 złotych.

Jest to jedyny jak dotychczas taki przypadek na terenie powiatu wolsztyńskiego. Policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do zasad kwarantanny, które powinno wynikać z poszanowania zasad i norm prawnych ale przede wszystkim z poczucia odpowiedzialności za zdrowie i życie osób mogących potencjalnie zakazić się chorobą w przypadku jej potwierdzenia u każdej z izolowanych osób.

Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych !