Aktualności

Wolsztyn - "Bezpieczne Ferie 2020". Zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych

Data publikacji 28.01.2020

W miniony piątek, tuż przed rozpoczęciem ferii dzielnicowi KPP w Wolsztynie odwiedzili uczniów miejscowego Zespołu Szkół Specjalnych. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii. Wolsztyńscy policjanci zaprosili do współpracy przewodnika psa służbowego pełniącego, na co dzień służbę w grodziskiej jednostce policji. Dzięki temu uczniowie mogli gościć w murach swej szkoły policyjnego psa Kuki.

24.01.2020 r. w wolsztyńskim Zespole Szkół Specjalnych odbyło się niecodzienne spotkanie policjantów z uczniami tej placówki. Dzielnicowy oraz funkcjonariuszka Zespołu ds. Nieletnich wspomagani przez przewodnika psa służbowego przeprowadzili zajęcia w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2020” podczas których przypomnieli o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży było wiodącym tematem spotkania, jednak poruszana problematyka nie dotyczyła wyłącznie wypoczynku. Policjanci omówili przykłady niebezpieczeństw w ruchu drogowym, cyberprzestepstw popełnianych na szkodę nieletnich, w tym tych dotyczących hejtu oraz tych, które wynikają z kontaktów z obcym zwierzęciem.

Świetnie w tej sytuacji spisał się czworonożny pupil aspiranta Norberta Gabryelczyka z KPP w Grodzisku Wlkp. goszczącego wśród młodzieży. Przewodnik psa służbowego wyjaśnił, czego nie wolno robić i jak się NIE zachowywać w kontakcie z psem, aby nie powodować jego rozdrażnienia. Uczniowie mogli w praktyce przecwiczyć pozycje, które w przypadku ataku psa pozwalają na oograniczenie jego skutków. Policyjny pies Kuki zaprezentował również kilka swych umiejętności.

Ciekawie przeprowadzone zajęcia z pewnością przełożą się na większą świadomość zagrożeń, a dzięki temu na bezpieczne spędzenie rozpoczętych właśnie ferii.

 • Policjantka Zespołu ds. Nieletnich w trakcie zajęć z młodzieżą ZSS.
  Wolsztyn - "Bezpieczne Ferie 2020".
 • Policjant - przewodnik psa służbowego opowiada o sposobach obrony w przypadku ataku psa. Policjantowi towarzyszy pies służbowy Kuki.
  Wolsztyn - "Bezpieczne Ferie 2020"
 • Policjantka omawia kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, Uczniowie demonstrują kamizelki odblaskowe.
  Wolsztyn - "Bezpieczne Ferie 2020"
 • Uczniowie wysłuchują rad przekazywanych przez policjanta z Grodziska Wlkp. Na drugim planie dzielnicowy KPP w Wolsztynie. Policjantom towarzyszy pies Kuki.
  Wolsztyn - "Bezpieczne Ferie 2020"
 • Policjantka Zespołu ds. Nieletnich oraz przewodnik psa służbowego demonstrują otrzymane od uczniów podziękowanie.
  Wolsztyn - "Bezpieczne Ferie 2020"