Chobienice - Udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierowcy - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Chobienice - Udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Data publikacji 21.01.2020

Odpowiedzialnością i godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec Chobienic, który stał się świadkiem jazdy samochodem nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna skutecznie zatrzymał i wyłączył silnik Fiata Seicento, którym jechał mieszkaniec Godziszewa. Policjanci wezwani na miejsce ustalili, że w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy znajdują się niemal trzy promile alkoholu. Mundurowi nie zatrzymali mu jednak prawa jazdy, bowiem jak się okazało mężczyzna utracił je kilka lat temu za jazdę pod wpływem alkoholu.

19.01.2020 r. ok.godz. 22:00 dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał informację dotyczącą kierowcy Fiata Seicento, któremu dalszą jazdę udaremnił inny kierowca, podejrzewając, że ten znajduje się pod wpływem alkoholu.  

Do Chobienic, gdzie doszło do zatrzymania, skierowani zostali policjanci Posterunku Policji z Siedlca. Na miejscu ustalono, że zgłaszający zauważył wsiadającego do samochodu mężczyznę, który następnie wyjechał z parkingu na drogę w kierunku Godziszewa. Ponieważ jego zachowanie, a chwilę później również sposób jazdy wskazywały na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu mężczyzna postanowił go zatrzymać. Udało się to już po chwili. Zgłaszający wsiadł do swojego auta i dogonił jadący wolno samochód, a następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki unieruchamiając pojazd.

Policjanci podejmujący interwencję potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Poddany badaniu alkotestem mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało, że w jego organizmie znajduje się 2, 83 promila alkoholu.

O dalszej jeździe nie mogło być mowy. Sam kierujący nie przejawiał do tego ochoty i … podziękował zgłaszającemu za to, że zainterweniował, dzięki czemu jego zdaniem nie doszło do tragedii.

Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie danych, ustalając w ten sposób, że kilka lat wcześniej również z powodu jazdy w stanie nietrzeźwości zatrzymano zostały mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nieodpowiedzialny kierowca poniesie teraz odpowiedzialność za jazdę pod wpływem alkoholu oraz bez uprawnień do kierowania.

Odmiennie przedstawia się sytuacja dotycząca mieszkańca Chobienic, który zdecydował się na działanie, udaremnił kierowcy Fiata dalszą jazdę i zawiadomił o tym Policję. Postawa mężczyzny zasługuje na pochwałę i uznanie, bo prawdopodobnie zapobiegła tragedii.