Powiat - Piątek po znakiem wypadków i kolizji - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Piątek po znakiem wypadków i kolizji

Data publikacji 20.01.2020

Aż sześć zdarzeń drogowych odnotowali w ubiegły piątek wolsztyńscy policjanci. Dwa z nich to wypadki, w których obrażeń ciała doznały kierująca Toyotą kobieta, która wpadła w poślizg, a następnie dachowała oraz potrącona przez kierującą Fiatem 500 piesza. Pozostałe zdarzenia pociągnęły za sobą niegroźne dla życia ich uczestników konsekwencje. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

17.01.2020 r  ok.godz. 07:30 odnotowano pierwsze tego dnia zdarzenie. Doszło do niego w okolicy Obry, gdzie kierująca Toyotą Yaris kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu, a następnie dachowała. Z urazem barku i twarzy przewieziona została do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

Zaledwie kilkadziesiąt minut później na trasie Powodowo-Kiełpiny doszło do podobnego w przebiegu zdarzenia. Kierująca Suzuki Swift kobieta po utracie panowania nad pojazdem i dachowaniu szczęśliwie nie odniosła poważniejszych obrażeń i nie było potrzeby jej hospitalizowania.

Pomiędzy godziną 11:30, a 16:10 policjanci 3 razy wyjeżdżali do zgłoszonych kolizji drogowych. Ich następstwa nie były na szczęście poważne. Straty ograniczyły się głównie do uszkodzeń uczestniczących w nich pojazdów. Kierujący w każdym z przypadków byli trzeźwi, a za spowodowanie kolizji ukarani zostali mandatami karnymi.

Wieczorem ok.godz. 19:30 na ulicy Wschowskiej w Wolsztynie kierująca Fiatem 500 młoda kobieta potrąciła znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych wolsztyniankę. Piesza ze stłuczeniem głowy i kręgosłupa trafiła do szpitala. Kierująca jak wykazało badanie była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. W jego toku ustalone zostaną okoliczności i przyczyna zdarzenia. Karą za spowodowanie wypadku jest nawet 3-letnie pozbawienie wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi. Szczególna ostrożność wskazana jest w okolicach przejść dla pieszych. Jest to niezmiernie ważne, bowiem niechronieni uczestnicy ruchu drogowego zawsze narażeni są na dużo poważniejsze konsekwencje wypadku lub kolizji niż osoby kierujace pojazdam.

fot. KPP Wolsztyn, Wolsztyn112/info

  • Widok pojazdu uszkodzonego w wyniku zdarzenia drogowego. Na pierwszym planie radiowóz policyjny.
    Powiat - Piątek po znakiem wypadków i kolizji
  • Widok pojazdu uszkodzonego w wyniku zdarzenia drogowego.
    Powiat - Piątek po znakiem wypadków i kolizji
  • Policjanci podczas czynności na miejscu zdarzenia drogowego
    Powiat - Piątek po znakiem wypadków i kolizji