Wolsztyn - Pożegnanie z mundurem - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Pożegnanie z mundurem

Data publikacji 20.01.2020

Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie insp. Robert Bekier uroczyście pożegnał odchodzących na emeryturę trzech policjantów wolsztyńskiej jednostki - asp.sztab. Piotra Rapickiego, asp.sztab. Roberta Majewskiego oraz asp.sztab. Wiesława Tomaszewicza, którzy po kilkudziesięciu latach służby rozstali się z policyjnym mundurem. Uroczystość była okazją do podziękowania ze strony kierownictwa wolsztyńskiej Policji za dotychczasowe zaangażowanie i poświęcenie w służbie.

W miniony piątek (17 stycznia) Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie insp. Robert Bekier w obecności funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wolsztyńskiej jednostki złożył podziękowania  za wieloletnią służbę asp.sztab. Piotrowi Rapickiemu, asp.sztab. Robertowi Majewskiemu i asp.sztab. Wiesławowi Tomaszewiczowi. Komendant w asyście swego zastępcy wręczył też policjantom listy gratulacyjne i okolicznościowe statuetki. Indywidualne podziękowania złożyli również koleżanki i koledzy emerytów, którym składali życzenia zdrowia i realizacji planów osobistych na emeryturze.

Uroczystość stała się też okazją do wręczenia złotych medali za zasługi na rzecz NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego. Przechodzący na emeryturę policjanci otrzymali je z rąk Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego Piotra Horowskego.                             

Świeżo upieczeni emeryci służyli w policyjnym mundurze odpowiednio 30, 29 i 25 lat. Dwaj z nich – Wiesław Tomaszewicz i Piotr Rapicki w ostatnich latach pełnili funkcję dyżurnych jednostki, trzeci – Robert Majewski całą swą służbę poświęcił „drogówce”.

Każdy z odchodzących policjantów dzięki wieloletniemu doświadczeniu był nieocenionym wsparciem dla młodszych kolegów, którym zawsze służyli radą i pomocą. Każdy z nich zyskiwał też uznanie w oczach przełożonych, którzy nagradzali ich za wzorową służbę. Dzięki tym cechom zyskali sobie sympatię i szacunek koleżanek i kolegów, czego dowodem podczas uroczystego pożegnania była wypełniona do ostatniego miejsca sala konferencyjna wolsztyńskiej jednostki.

Szanownym emerytom życzymy zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności w realizacji planów osobistych. Dziękujemy za wszystkie lata służby i życzymy wielu chwil radości na emeryturze !

 • Medale Złote za zasługi na rzecz NSZZ Policjantów przygotowane do wręczenia policjantom
  Wolsztyn - Pożegnanie z mundurem
 • Komendant Robert Bekier podczas krótkiej rozmowy z Wiesławem Tomaszewiczem w trakcie dekorowania medalem NSZZ
  Wolsztyn - Pożegnanie z mundurem
 • Złoty medal NSZZ Policjantów odbiera Piotr Rapicki
  Wolsztyn - Pożegnanie z mundurem
 • Robert Majewski przyjmuje gratulacje od Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Dariusza Kędziory
  Wolsztyn - Pożegnanie z mundurem
 • Komendant odczytuje treść listu gratulacyjnego. W tle emerytowani policjanci.
  Wolsztyn - Pożegnanie z mundurem
 • Komendant odczytuje treść listu gratulacyjnego. W tle emerytowani policjanci. Pol lewej stronie kierownictwo jednostki oraz oficer prasowy.
  Wolsztyn - Pożegnanie z mundurem
 • Komendant przedstawia zebranym okolicznościowa statuetkę, której kształt nawiązuje bezpośrednio do policyjnej odznaki, tzw. "gwiazdy"
  Wolsztyn - Pożegnanie z mundurem
 • Policyjni emeryci w towarzystwie komendanta Roberta Bekiera oraz Zastępcy Komendanta Krzysztofa Krawczyka. Policjanci prezentują listy gratulacyjne oraz okolicznościowe statuetki. W klapach mundury medale NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.
  Wolsztyn - Pożegnanie z mundurem