Wolsztyn - Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu

Data publikacji 09.01.2020

Wczoraj w godzinach popołudniowych na ul. 5 Stycznia i Fabrycznej w Wolsztynie doszło do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W pierwszym - na szczęście niegroźnie - ucierpiała rowerzystka, w drugim doszło do potrącenia kobiety znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Do tego zdarzenia doprowadził kierujący motorowerem mężczyzna, który - jak wynika ze wstępnych ustaleń – nie zastosował się do nadawanego w tym czasie czerwonego sygnału dla kierujących. Oboje uczestnicy z obrażeniami ciała trafili do wolsztyńskiego szpitala.

08.01.2020 r. ok.godz. 13:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o potrąceniu rowerzystki, do którego doszło na ul. 5 Stycznia w Wolsztynie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący Mazdą 80-letni mężczyzna podczas wykonywanego manewru skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa 54-letniej rowerzystce.

W wyniku zdarzenia kobieta szczęśliwie nie doznała poważniejszych obrażeń. Oboje uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca ukarany został 300-złotowym mandatem.

Kilka godzin później, ok.godz. 16:40 na ul. Fabrycznej w Wolsztynie doszło do zdarzenia drogowego w wyniku którego potrącona została 65-letnia wolsztynianka przechodząca przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że drugim uczestnikiem zdarzenia był 27-letni mieszkaniec Kębłowa poruszający się motorowerem. Mundurowi na podstawie relacji świadków ustalili, że mężczyzna wjechał na oznakowane przejście dla pieszych podczas nadawanego dla kierujących pojazdami sygnału czerwonego. Zachowanie motorowerzysty doprowadziło do potrącenia pieszej, która w efekcie doznała złamania kości prawego podudzia oraz ogólnych potłuczeń.

Motorowerzysta doznał ogólnych potłuczeń i podobnie jak piesza trafił do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej. Jak wykazało badanie alkotestem mężczyzna był trzeźwy. Od kobiety pobrano krew do badań.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzić będzie KPP w Wolsztynie. W jego trakcie wyjaśnianę będą okoliczności i przyczyna zdarzenia.  Sankcją za spowodowanie wypadku jest nawet 3 lata więzienia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Skupienie i rozwaga są szczególnie istotne podczas trudnych warunków drogowych, które obecnie towarzyszą nam z uwagi na panującą aurę i zapadający wcześnie zmrok. Zachowanie ostrożności może w znaczącym stopniu wpłynąć bezpieczeństwo kierujących, a szczególnie pieszych, którzy w kontakcie w rozpędzonym pojazdem mają nikłe szanse na uniknięcie poważnych obrażeń ciała, a nawet smierci.

fot. www.wolsztyn112/info

  • Policjanci na miejscu wypadku drogowego. Obok leżący na jezdni motorower, którego kierujący potrącił pieszą.
    Wolsztyn - Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu
  • Widok na miejsce wypadku drogowego. Stojące w korku pojazdy. Policjanci i przedstawiciele pozostałych służb podczas wykonywanych czynności.
    Wolsztyn - Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu
  • Policjant kieruje ruchem w czasie utrudnień powstałych w następstwie wypadku drogowego na ul. Fabrycznej. Na pierwszym planie uszkodzony motorower leżący na jezdni.
    Wolsztyn - Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu