Kębłowo/Jażyniec - Nocne zdarzenia drogowe. Uwaga piesi! - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Kębłowo/Jażyniec - Nocne zdarzenia drogowe. Uwaga piesi!

Data publikacji 24.12.2019

Okres przedświąteczny i towarzyszący wielu z nas pośpiech, to dla policjantów czas wzmożonych działań. Szczególnie widoczni w tym czasie są policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach. Niestety mimo apeli policjantów o ostrożną jazdę w ostatnim czasie na naszych drogach doszło do kilku zdarzeń, których następstwem były obrażenia uczestniczących w nich osób. Mundurowi w tym trudnym dla uczestników ruchu czasie szczególną uwagę zwracają na pieszych znajdujących się na oznakowanych przejściach.

23.12.2019 r. ok.godz. 23:00 na ul. Stradyńskiej w Kębłowie kierujący Mercedesem mieszkaniec tej miejscowości nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, zjechał z jezdni i uderzył w budynek jednorodzinny. Kierujący szczęśliwie nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu i jak wykazao badanie alkotestem był trzeźwy. W zdarzeniu uszkodzony został pojazd i ściana domu. Mężczyzna  został ukarany 500-złotowym mandatem.

24.12.2019 r. ok.godz. 02:00 w Jażyńcu kierujący Oplem Corsa 19-letni mieszkaniec tej miejscowości na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia nastolatek doznał złamania kończyn dolnych oraz ogólnych potłuczeń. Mężczyzna został przewieziony do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz przeprowadzili jego oględziny. Od mężczyzny pobrano krew do badań. EW sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

Grudzień okazuje się być miesiącem szczególnie niebezpiecznym dla tzw. Niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci odnotowali w tym czasie cztery takie zdarzenia, z których jeden był szczególnie tragiczny, bo zakończony śmiercią pieszego. Co istotnie, do części tych zdarzeń doszło na oznakowanych przejściach dla pieszych. Mundurowi podejmując starania ograniczenia tego trendu kontrolują rejony przejść, dodatkowo akcentując swoją obecność poprzez użycie sygnałów świetlnych radiowozów.

Pamiętajmy, że pieszy w konfrontacji z rozpędzonym pojazdem ma nikłe szanse na wyjście z opresji bez obrażeń. Dlatego policjanci apelują do pieszych o większą niż zazwyczaj ostrożność. W takim przypadku przesada i nadmierna zapobiegliwość mogą uchronić od stania się ofiarą wypadku.

fot. wolsztyn112/info , kpp wolsztyn