Solec Nowy - Nietrzeźwy uderzył w drzewo - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Solec Nowy - Nietrzeźwy uderzył w drzewo

Data publikacji 17.12.2019

We wtorkowy poranek w Solcu Nowym doszło do zdarzenia drogowego, w którym niegroźnie ranny został mężczyzna kierujący Seatem Leonem. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że w jego organizmie znajdowało się ponad 1,3 promila alkoholu. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzi KPP w Wolsztynie.

17.12.2019 r. ok.godz. 06:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą zdarzenia, do którego doszło w Solcu Nowym. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że kierujący Seatem Leonem 59-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego zjechał z drogi, a następnie uderzył w drzewo.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Przeprowadzili też badanie trzeźwości kierującego. Niestety jego wynik w znacznym stopniu uprawdopodobnił powód utraty panowania nad pojazdem. Badanie wskazało bowiem, że w organizmie mężczyzny znajduje się 1,32 promila alkoholu.

W wyniku zdarzenia kierujący doznał obrażeń ciała, które po badaniach przeprowadzonych w wolsztyńskim szpitalu zdiagnozowano, jako niezagrażające bezpośrednio jego życiu.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Karą przewidzianą w takich wypadkach jest nawet dwuletnie pozbawienie wolności.