Wolsztyn - Narkotyki za kierownicą - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Narkotyki za kierownicą

Data publikacji 29.10.2019

Policjanci Wydziału Prewencji podczas patrolu pełnionego w nocy z 28 na 29 października podjęli interwencję wobec kierującego Fiatem Panda mężczyzny, który zasiadł za kierownicą znajdując się pod wpływem środków odurzających. Mundurowi udaremnili zatrzymanemu do kontroli dalszą jazdę. Jego sprawą niebawem zajmie się sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.

28.10.2019 r. kilka minut przed północą na ulicy Komorowskiej w Wolsztynie policjanci Wydziału Prewencji zwrócili uwagę na Fiata Pandę, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył, a następnie skręcił w ulicę Słoneczną. Zachowanie kierowcy wydało się policjantom zastanawiające, postanowili więc zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej.

Kierowca auta, którym okazał się 25-letni mieszkaniec Berzyny podczas rozmowy z mundurowymi był wyraźnie zdenerwowany, unikał kontaktu wzrokowego, a jego wypowiedzi były chaotyczne i nieskładne.

W trakcie kontroli policjanci zbadali kierowcę alkotestem. Badane nie wyjaśniło jednak jego zachowania, ponieważ nie znajdował się pod wpływem alkoholu. W tej sytuacji konieczne okazało się przeprowadzenie badań pod kątem obecności narkotyków w organizmie. Analiza próbki moczu zbadanej w wolsztyńskim szpitalu wskazała na obecność w organizmie mężczyzny marihuany i amfetaminy.

Dwudziestopięciolatkowi udaremniono dalszą jazdę oraz zatrzymano prawo jazdy.

Wobec mężczyzny wszczęte zostało postępowanie, którego materiały niebawem trafią do sądu. Kara z jaką musi się liczyć to pozbawienie wolności do 3 lat.