Powiat - Policyjna akcja "Prędkość" - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Policyjna akcja "Prędkość"

Data publikacji 24.10.2019

W ramach akcji "PRĘDKOŚĆ", która odbyła się wczoraj – 23 października – na drogach powiatu wolsztyńskiego, policjanci przeprowadzili działania w celu egzekwowania przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci przypominali też kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.

23.10.2019 r. na terenie powiatu wolsztyńskiego policjanci WRD przeprowadzili akcję "PRĘDKOŚĆ". Jej głównym celem było eliminowanie wykroczeń i zachowań uczestników ruchu drogowego, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Policyjne analizy wskazują na znaczący wpływ zachowań kierowców, w tym świadome przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, na obserwowaną obecnie wysoką dynamikę zdarzeń w ruchu drogowym. Następstwem tej obserwacji są realizowane na terenie całej Wielkopolski działania ukierunkowane na ujawnianie i represjonowanie tego typu zjawisk.

Mundurowi kontrolowali ruch na wyznaczonych trasach organizując na nich statyczne posterunki kontroli.

Podczas kilkugodzinnej akcji, policjanci zatrzymali do kontroli 61 kierujących pojazdami. Każdy z nich został zbadany pod kątem stanu trzeźwości. Spośród kontrolowanych kierowców aż 42 zostało ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości.

Przeprowadzone wczoraj działania mają charakter cykliczny i będą kontynuowane. Kolejnych działań realizowanych pod tym kątem spodziewać się można już w przyszłym tygodniu.

  • Policjant WRD podczas pomiaru prędkości.
    Powiat - Policyjna akcja "Prędkość"