Nowy Widzim - Stracił prawo jazdy na 3 miesiące - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Nowy Widzim - Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 21.10.2019

Od kilku lat w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące ruchu drogowego. Jedną z istotniejszych zmian jest zatrzymanie prawa jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczy o 50 km/h dozwoloną prędkość jazdy. Do takiej sytuacji doszło w minioną sobotę w Nowym Widzimiu. Jadący ponad 100 km/h kierowca stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

19.10.2019 r. ok.godz. 09:00 na w Nowym Widzimiu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem Transporterem 20-letniego mieszkańca Gościeszyna. Powodem kontroli było przekroczenie przez mężczyznę dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości jazdy. Kierowca pędził 114 km/h w miejscu, gdzie nie powinien przekroczyć 50 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, wystawiając obowiązujące przez 24 godziny pokwitowanie, na podstawie którego mógł dojechać samochodem do domu.

Prawo jazdy przekazane zostało do organu, który je wydał. W drodze decyzji administracyjnej zostanie ono zatrzymane na 3 miesiące. Dodatkowo kierujący ukarany został 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.