Karpicko - Narkotykowa kontrola - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Karpicko - Narkotykowa kontrola

Data publikacji 11.10.2019

Policjanci Wydziału Prewencji KPP w Wolsztynie patrolujący w minioną środę Karpicko zwrócili uwagę na zaparkowane na jednej z ulic BMW. Siedzący w nim mężczyzna, którym po wylegitymowaniu okazał się mieszkaniec Wolsztyna na widok policjantów zareagował wyraźnym zdenerwowaniem. W stróżach prawa wzbudziło to podejrzenia, które jak się niebawem okazało były w pełni uzasadnione.

09.10.2019 r.ok.godz. 21:30 na ul. Leśnej w Karpicku funkcjonariusze Wydziału Prewencji zwrócili uwagę na samochód marki BMW i znajdującego się wewnątrz mężczyznę. Miejsce i okoliczności postoju auta spowodowały, że mundurowi postanowili wylegitymować kierowcę. W trakcie  podjętej czynności uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie 26-letniego mieszkańca Wolsztyna, który nie potrafił udzielić logicznych odpowiedzi na zadawane mu pytania.

Mężczyzna został wezwany przez policjantów do wydania rzeczy pochodzących z przestępstwa lub mogących posłużyć do jego popełnienia. Ponieważ nie wyraził na to zgody policjanci przystąpili do przeszukania auta. Już po chwili okazało się co było powodem jego zdenerwowania.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli w aucie cztery woreczki w zawartością amfetaminy i marihuany oraz przybory służące do zażywania narkotyków.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do policyjnego aresztu, a następnie przesłuchali.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Jego efektem może być dla mężczyzny nawet 3 lata pozbawienia wolności.