Wolsztyn - Zatrzymali poszukiwanego - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 08.10.2019

Brak biletu i niemożność ustalenia personaliów pasażera pociągu relacji Leszno – Wolsztyn stały się zaczątkiem policyjnej interwencji, która zakończyła się zatrzymaniem – jak się okazało – poszukiwanego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek, 4 października. Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Grodzisku Wielkopolskim.

04.10.2019 r. tuż przed godziną dziewiątą rano dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą pasażera pociągu relacji Leszno – Wolsztyn, który podróżował bez biletu oraz odmówił podania swoich danych personalnych obsłudze pociągu.

Dyżurny skierował na wolsztyński dworzec policjantów Wydziału Prewencji. Mundurowi podjęli interwencję wobec „gapowicza”, którym okazał się 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Po wprowadzeniu jego danych do systemu informatycznego okazało się, że jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Grodziski Wielkopolskim w związku z popełnionym wcześniej przestępstwem. Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia doprowadzony do grodziskiej jednostki policji.