Wolsztyn - Zatrzymany za kradzież, a jednocześnie poszukiwany - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Zatrzymany za kradzież, a jednocześnie poszukiwany

Data publikacji 10.09.2019

Nieoczekiwany obrót przyjęła interwencja, którą w poniedziałkowy wieczór przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji w markecie przy ul. Gajewskich w Wolsztynie. Personel sklepu zatrzymał na gorącym uczynku kradzieży mężczyznę, który, jak ustalili później policjanci był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna z policyjnego aresztu trafił dziś prosto w miejsce, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

09.09.2019 r. ok.godz. 20:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o sprawcy kradzieży zatrzymanym na gorącym uczynku przez personel marketu przy ul. Gajewskich w Wolsztynie.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Wydziału Prewencji. Policjanci ustalili, że amator cudzej własności to 39-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Mężczyzna ukradł i próbował wynieść ze sklepu butelkę wódki oraz osiem piw o łącznej wartości około 35 złotych.

Podczas legitymowania policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnym systemie informatycznym. Już po chwili okazało się, że nałożenie grzywny za wykroczenie, jakiego się dopuścił nie zakończy jednak interwencji podjętej przez mundurowych. Jak bowiem ustalono, mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Śremie z uwagi na nakaz jego doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego w celu odbycia kary.

Policjanci doprowadzili go do policyjnego aresztu, skąd dziś trafił w miejsce, gdzie odbędzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

  • Zatrzymany mężczyzna podczas kajdankowania.
    Wolsztyn - Zatrzymany za kradzież, a jednocześnie poszukiwany