Wolsztyn - Agresor objęty dozorem Policji - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Agresor objęty dozorem Policji

Data publikacji 05.09.2019

Zastosowaniem środków zapobiegawczych wobec agresywnego mężczyzny zakończyła się awantura pomiędzy małżonkami, do której doszło przed kilkoma dniami w Wolsztynie. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wszczęli w sprawie postępowanie przygotowawcze, którego efektem może być dla mężczyzny nawet pięcioletnie pozbawienie wolności.

04.09.2019 r. Prokurator Rejonowy w Wolsztynie zastosował dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, wobec 59-letniego mężczyzny podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną.

Zdarzenie będące podłożem późniejszych działań policji i prokuratury miało miejsce dwa dni wcześniej – 1 września – w Wolsztynie. Tego dnia w godzinach wieczornych dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o awanturze wywołanej przez pijanego agresora. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, a badanie alkotestem wykazało u mężczyzny 1,10 mg/l alkoholu (2,31 promila). Z ustaleń poczynionych przez interweniujących policjantów wynikało też, że mężczyzna prawdopodobnie dopuszczał się przemocy fizycznej i psychicznej już wcześniej.

Agresor trafił do policyjnego aresztu, skąd po wytrzeźwieniu, następnego dnia wrócił do domu. Niestety sytuacja powtórzyła się i konieczna była ponowna interwencja mundurowych. Krewki małżonek znajdując się w stanie nietrzeźwości (1,82 promila) podobnie jak dobę wcześniej został osadzony w policyjnym areszcie.

W środę, 4 września usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną. Zastosowano wobec niego również policyjny dozór i zakaz zbliżania do pokrzywdzonej. Materiały wszczętego przez policjantów postępowania niebawem trafią do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary.

Sankcją w takim przypadku może być pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  • Widok przez wizjer do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W tle kontury sylwetki osadzonego.
    Agresor objęty dozorem Policji