Wolsztyn - Uwaga! Kradzieże rowerów. - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Uwaga! Kradzieże rowerów.

Data publikacji 02.09.2019

W sierpniu bieżącego roku policjanci kilkukrotnie informowani byli przez mieszkańców Wolsztyna o dokonanych na ich szkodę kradzieżach rowerów. We wszystkich przypadkach wszczęte zostały postępowania przygotowawcze. Wspólnym mianownikiem kradzieży było pozostawienie jednośladów na noc bez skutecznego zabezpieczenia. Mundurowi apelują –stosujmy atestowane zapięcia, linki bądź u-locki, nie ułatwiajmy życia złodziejom.

Policjanci KPP w Wolsztynie w ostatnich dniach wszczęli cztery postępowania przygotowawcze, które dotyczyły kradzieży rowerów. Pierwsze dwa zgłoszenia przestępstwa wpłynęły 20 sierpnia i dotyczyły rowerów KROSS pozostawionych w noc poprzedzającą zgłoszenie w stojakach rowerowych na ul. Żeromskiego w Wolsztynie.

Do kolejnej kradzieży doszło kilka dni później – 28 sierpnia, również na ul. Żeromskiego w Wolsztynie. Tym razem łupem złodzieja padł rower Delta, wyceniony przez właścicielkę na 500 złotych.

Ostatnia zgłoszona kradzież roweru miała miejsce na ul. Słowackiego. Powiadomiła o niej tego samego dnia mieszkanka Wolsztyna. Jak ustalono jednoślad skradziony został w nocy z 27 na 28 sierpnia sprzed jednego z bloków.

W powyższych sprawach policjanci prowadzą czynności, których celem jest ustalenie sprawców kradzieży i odzyskanie skradzionego mienia.

Ze względu na brak zastosowania zabezpieczeń lub stosowania zabezpieczeń o niskiej skuteczności, policjanci prowadzą akcję informacyjno-edukacyjną mającą na celu podniesienie świadomości wolsztynian w tym zakresie. Dzielnicowi podczas obchodów zwracają uwagę na rowery pozostawione w stojakach przed blokami i w przypadkach, gdy rower nie jest w żaden sposób zabezpieczony pozostawiają naklejkę z informacją WOLSZTYŃSKA POLICJA OSTRZEGA ! PRZED CHWILĄ TWÓJ ROWER MÓGŁ ZOSTAĆ SKRADZIONY. ZABEZPIECZ GO !!!”

Zachęcamy do obejrzenia materiału zrealizowanego w 2017 roku przez KPP w Wolsztynie:

https://www.youtube.com/watch?v=_rPY5Wgk8Z0&feature=youtu.be