Powiat - Kolejne działania grupy "SPEED" - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Kolejne działania grupy "SPEED"

Data publikacji 27.08.2019

Powołana Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu grupa „SPEED” powstała po to, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych. Dziś - 27 sierpnia - policjanci z tej właśnie grupy po raz kolejny w tym miesiącu pojawią się na drogach powiatu wolsztyńskiego.

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i przeciwdziałać niebezpiecznych zachowaniom na drodze Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał specjalny zespół „SPEED”, w skład którego wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego.

Trzon grupy to 40 osobowa grupa policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu,  Komendy Miejskiej Policji w Lesznie,  Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu,  Komendy Miejskiej Policji w Koninie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. W trakcie działań policjanci ci są wspierani przez pozostałych funkcjonariuszy z wielkopolskich komend.

Dziś na drogi powiatu wolsztyńskiego wyjadą funkcjonariusze z Nowego Tomyśla, Grodziska Wlkp. i  Wolsztyna. Głównym celem policjantów będzie przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze, a w konsekwencji ograniczanie liczby wypadków drogowych. Od początku wakacji na polskich drogach doszło do 530 wypadków ze skutkiem śmiertelnym - powodem części z nich była właśnbie nadmierna prędkość.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozważną i ostrożną jazdę!