Przemęt - Dachował, znajdując się pod wpływem alkoholu - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Przemęt - Dachował, znajdując się pod wpływem alkoholu

Data publikacji 26.08.2019

W sobotnio-niedzielną noc w Przemęcie doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyło pięcioro młodych ludzi poruszających się VW Golfem. Autem kierował znajdujący się w stanie nietrzeźwości 19-letni mieszkaniec Przemętu. Mężczyzna będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego czynu, w tym z dwuletnim pozbawieniem wolności.

25.08.2019 r. o godz. 00:15 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie.  Z informacji wynikało, że kierujący Volkswagenem Golfem młody mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, co w konsekwencji doprowadziło do jego dachowania.

Na miejsce skierowani zostali policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie. Mundurowi ustalili, że autem kierował 19-letni mieszkaniec Przemętu, a oprócz niego w pojeździe znajdowało się czterech pasażerów w wieku od 20 do 35 lat. Zachowanie kierowcy już na pierwszy rzut oka wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to późniejsze badanie, które wykazało 0,41 mg/l (0,86 promila).

Uczestnikom zdarzenia udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Szczęśliwie odniesione przez nich obrażenia nie były poważne i nie zagrażały bezpośrednio ich życiu. Mimo tego lekarz podjął decyzję o pozostawieniu na obserwacji kierowcy i dwóch, z czterech pasażerów.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w ramach którego ustalone zostaną pozostałe okoliczności zdarzenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości nastolatek będzie mógł nawet trafić do więzienia. Kara w takim przypadku to pozbawienie wolności do 2 lat. W razie skazania za popełnione przestępstwo sąd może też orzec zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

fot. wolsztyn112/info

  • Volkswagen Golf leży na dachu - ul. Powstańców Wlkp. Przemęt.
    Dachował, znajdując się pod wpływem alkoholu Nazwa