Aktualności

Wilcze - Tymczasowy areszt za niestosowanie się do sądowego zakazu zbliżania

Data publikacji 21.08.2019

Osadzeniem w policyjnym areszcie zakończyła się interwencja, jaką w minioną sobotę przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji w Wilczu. Mundurowi interweniowali w związku z awanturą wywołaną przez mężczyznę, którego obowiązywał sądowy zakaz zbliżania się do żony. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie zastosowano wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

20.08.2019 r. Sąd Rejonowy w Wolsztynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 43-letniego mieszkańca Wilcza podejrzanego o niestosowanie się do sądowego zakazu zbliżania się do żony i kontaktowania się z nią w jakiejkolwiek formie.

Mężczyzna został zatrzymany w sobotę 17 sierpnia, po tym jak znajdując się pod wpływem alkoholu (2,39 promila!) wywołał awanturę, w trakcie której krzyczał i kierował wobec niej wulgaryzmy.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze Wydziału Prewencji doprowadzili mężczyznę do KPP w Wolsztynie, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie. Jak ustalono mężczyzna był wcześniej karany za znęcanie się nad żoną, oraz naruszenie czynności narządu jej ciała.

We wtorek – 20 sierpnia – decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec agresora zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

W tym czasie prowadzone będzie postępowanie, którego finałem może być nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. 

  • Funkcjonariusze Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu podczas doprowadzania zatrzymanego do radiowozu.
    Wilcze - Tymczasowy areszt za niestosowanie się do sądowego zakazu zbliżania