Powodowo-Żodyń - Zderzenie na łuku drogi. - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powodowo-Żodyń - Zderzenie na łuku drogi.

Data publikacji 19.08.2019

Do groźnego zdarzenia doszło dziś przed południem na drodze krajowej nr 32 pomiędzy Powodowem i Żodyniem. Kierująca skodą kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się z jadącym z przeciwka Iveco. Kierująca i dwoje nieletnich pasażerów przetransportowani zostali do szpitali w Wolsztynie i Poznaniu. Do szpitala trafili też kierowca Iveco i jego pasażer. Ich obrażenia szczęśliwie nie okazały się poważne. Na czas prowadzonych czynności policjanci wprowadzili objazd przez Siedlec.

19.08.2019 r. ok.godz. 12:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze nr 32 pomiędzy Powodowem, a Żodyniem. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierująca Skodą Octawia 35-letnia mieszkanka Kargowej na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z jadącym z przeciwka Iveco, którym kierował 39-letni mieszkaniec Leszna.

W wyniku zderzenia ranni zostali kierująca autem osobowym kobieta oraz podróżujące z nią dwoje dzieci w wieku 3 i 10 lat. Obrażeń – szczęśliwie niezagrażających życiu – doznali też kierowca i pasażer Iveco. Mężczyźni, jako pierwsi pospieszyli z pomocą kobiecie i jej dzieciom. Ranni zostali przetransportowani karetką do szpitala w Wolsztynie oraz śmigłowcem do Poznania.

Policjanci zabezpieczyli odcinek drogi krajowej, na którym doszło do wypadku, organizując objazd przez Siedlec.

Mundurowi przeprowadzili oględziny oraz przesłuchali świadków. W sprawie wszczęte zostanie postępowanie, w toku którego ustalane będą wszelkie okoliczności i przyczyny zdarzenia.