Karpicko - Nie dostosował prędkości - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Karpicko - Nie dostosował prędkości

Data publikacji 12.08.2019

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w rejonie ronda Powstania Wielkopolskiego w Karpicku. Kierujący Smartem młody mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. Kierowca i jego trzech pasażerów trafili do szpitali w Wolsztynie i Nowym Tomyślu. Szczęśliwie obrażenia, jakich doznali nastolatkowie nie zagrażały ich życiu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

11.08.2019 r. ok.godz. 21:30 w rejonie ronda Powstania Wielkopolskiego w Karpicku doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyli kierujący Smartem osiemnastolatek oraz jego trzej pasażerowie w wieku od 17 do 18 lat. Jak ustalono, kierowca auta jadąc ul. Poznańską na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie dachował.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji, którzy w związku z innym zdarzeniem kierowali ruchem na rondzie, znaleźli się przy poszkodowanych już po kilkudziesięciu sekundach. Mundurowi pomogli kierowcy i pasażerom wydostać się z leżącego na boku, poważnie uszkodzonego auta. W przypadku jednego z pasażerów konieczne okazało się wcześniejsze przecięcie pasów bezpieczeństwa. Policjanci zabezpieczyli też miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili badania alkotestem, które wykazały, że zarówno kierujący, jak i pasażerowie byli trzeźwi.

Nastolatkowie z obrażeniami głów i ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni do szpitali w Wolsztynie i Nowym Tomyślu. Szczęśliwie obrażenia, jakich doznali nie zagrażały bezpośrednio ich życiu.

Kierującemu Smartem zatrzymano prawo jazdy, a w sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Materiały postępowania wraz z wnioskiem o ukaranie trafią następnie do sądu, gdzie zapadnie decyzja o karze, z jaką będzie musiał liczyć się nastolatek.

fot. www.wolsztyn112/info

  • Pojazd uszkodzony w zdarzeniu. Na drugim planie pojazdy służbowe straży pożarnej, ZRM i policji.
    Karpicko - Nie dostosował prędkości
  • Widok z dołu na uszkodzony samochód Smart
    Karpicko - Nie dostosował prędkości
  • Pojazdy służbowe straży pożarnej, ZRM i policji
    Karpicko - Nie dostosował prędkości