DK-32 - Dachowanie BMW - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

DK-32 - Dachowanie BMW

Data publikacji 14.09.2017

We wtorkowe popołudnie dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymała informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 32 w okolicy Karpicka. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że doszło do dachowania BMW kierowanego przez mieszkańca Wolsztyna. Sprawca zdarzenia okazał się inny uczestnik ruchu, który zmusił wolsztynianina do gwałtownego hamowania.

12.09.2017r. ok.godz. 14:30 na drodze krajowej nr 32 w okolicy Karpicka doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyli kierujący Audi A4 mieszkaniec gminy Kamieniec oraz kierowca BMW z Wolsztyna.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że do zdarzenia doszło w wyniku niezachowania należytej ostrożności podczas wyprzedzania przez kierowcę Audi. Mężczyzna wyprzedzając inny pojazd zjechał na lewy pas jezdni, czym zmusił kierowcę jadącego z przeciwka BMW do gwałtownego hamowania.

W następstwie tego kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu doprowadzając w konsekwencji do dachowania pojazdu.

Jak ustalono obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Sprawca kolizji ukarany został 300-złotowym mandatem. Policjanci zabezpieczyli odcinek trasy na którym doszło do kolizji na czas wyciągania BMW z rowu wprowadzając w tym czasie ruch wahadłowy.

fot. www.wolsztyn112.pl