Wolsztyn - Poranne kolizje - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Poranne kolizje

Data publikacji 31.08.2017

Poranny pośpiech na drogach i chwila nieuwagi może przełożyć się na udział w kolizji lub wypadku uczestników ruchu kołowego. W miniony wtorek i środę policjanci odnotowali dwa zdarzenia, do których doszło właśnie w godzinach porannych. Szczęśliwie w obu tych zdarzeniach nikt nie został poważnie ranny.

29.08.2017 r. ok.godz. 07:00 na skrzyżowaniu ulic Gajewskich i Żeromskiego w Wolsztynie kierująca Volkswagenem Passatem mieszkanka Moch nie zastosowała się do nadawanego przez sygnalizator sygnału czerwonego i wjeżdżając na skrzyżowanie doprowadziła do zderzenia ze Skodą kierowaną przez mieszkankę Nowych Tłok.

W następstwie zdarzenia uszkodzone zostały oba pojazdy, kierujące wyszły z opresji bez większych obrażeń. Jak wykazało badanie obie kobiety były trzeźwe. Kierująca Volkswagenem kobieta ukarana została 500-złotowym mandatem.

30.08.2017 r. ok.godz. 07:00 na Rondzie Ofiar Katynia kierowca Fiata Punto, 19-letni mieszkaniec Tuchorzy nie udzielił pierwszeństwa znajdującemu się na rondzie motorowerzyście doprowadzając do jego potrącenia.  Pokrzywdzony, którym okazał się 20-letni mieszkaniec Stradynia nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy. O wymiarze kary w tym przypadku zadecyduje sąd, do którego skierowany będzie wniosek o ukaranie.

Do obu zdarzeń doszło w godzinach porannych, obie kolizje były też efektem nieuwagi kierujących, i co prawdopodobne także pośpiechu. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o wzmożoną czujność i rozwagę, szczególnie w tych porach dnia, kiedy na ulicach zaobserwować można zwiększone natężenie ruchu.