Aktualności

Wolsztyn - Nieuważny kierowca i nietrzeźwa rowerzystka. Jedno zdarzenie - dwoje ukaranych.

Data publikacji 29.08.2017

Zaskakujący przebieg miało zdarzenie, na miejsce którego skierowani zostali w ubiegły czwartek policjanci WRD. Mundurowi ustalając szczegóły kolizji, stwierdzili, że mają do czynienia nie z jednym, a z dwoma wykroczeniami. Jak potwierdzono, potrącona przez kierowcę samochodu rowerzystka była nietrzeźwa.

24.08.2017 r. ok.godz. 19:00 na ul. Gajewskich w Wolsztynie doszło do potrącenia jadącej ciągiem pieszo-rowerowym kobiety. Poinformowany o zdarzeniu dyżurny KPP w Wolsztynie skierował na miejsce patrol Wydziału Ruchu Drogowego.

Policjanci ustalili, że sprawcą kolizji jest kierujący Renaultem Clio wolsztynianin, który wyjeżdżając z ulicy Polnej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu znajdującej się na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów kobiecie. Cyklistka szczęśliwie nie odniosła poważniejszych obrażeń. Kierowca ukarany został mandatem w wysokości 550 złotych i punktami karnymi. Jak wykazało badanie alkotestem, był trzeźwy.

Zgoła odmiennie wyglądała sytuacja podczas badania, któremu poddana została kobieta. Jak ustalono, 69-letnia mieszkanka Berzyny znajdowała się w stanie nietrzeźwości 0,50 mg/l (1,05 promila). W tej sytuacji policjanci również na nią nałożyli mandat. Kobieta ukarana została grzywną w wysokości 500 złotych.

Zdarzenie zakończyło się niegroźnymi obrażeniami ciała rowerzystki oraz ukaraniem obojga jego uczestników. Skutki kolizji, biorąc pod uwagę jej okoliczności mogły być jednak znaczniue bardziej poważne. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę, a nade wszystko o powstrzymanie sie od jazdy w przypadku wczesniejszego spożycie nawet najmniejszej dawki alkoholu.