Wolsztyn - Zatrzymany za kradzież biżuterii i oszustwo - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Zatrzymany za kradzież biżuterii i oszustwo

Data publikacji 07.07.2017

W czwartkowe popołudnie policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali przebywającego na terenie Świebodzina 36-letniego mieszkańca powiatu nowosolskiego. Mężczyzna podejrzewany był o kradzież biżuterii oraz wyłudzenie usługi hotelowej. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że nowosolanin trafił do Wolsztyna za sprawą … portalu randkowego. Konsekwencje, jakie może ponieść w związku z popełnionymi czynami z pewnością będą dalekie od romantycznych podróży.

06.07.2017r. policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie zatrzymali na terenie Świebodzina 36-letniego mieszkańca powiatu nowosolskiego, podejrzewanego o zgłoszone w ostatnich dniach czerwca wyłudzenie usługi hotelowej.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że mężczyzna przyjechał do Wolsztyna w sobotę, 24 czerwca i zatrzymał się w jednym z tutejszych hoteli. W poniedziałek 26 czerwca wyszedł ze swego pokoju informując, że wybiera się do kantoru, by wymienić norweskie korony na złotówki i uregulować należność za pobyt. Niestety pomimo zapewnień, w hotelu już się nie pokazał.

Kilka dni później policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży złotej biżuterii, pochodzące od mieszkanek jednej z podwolsztyńskich miejscowości. Kobieta wyceniła skradzione precjoza na 1000 złotych.

Kryminalni początkowo nie wiązali ze sobą tych zgłoszeń, jednak niemal z każdą godziną nabierali pewności, że oba przestępstwa mogła popełnić ta sama osoba.

W trakcie przesłuchań prowadzonych w sprawie kradzieży biżuterii policjanci ustalili, że podejrzewany o nią mężczyzna był gościem w domu ofiary przestępstwa. Kobieta poznała go na portalu randkowym i po pewnym czasie doszło do spotkania. Mężczyzna zawitał do jej domu w dniu … w którym opuścił wolsztyński hotel.

W czwartek – 6 lipca – dzięki podjętym przez policjantów działaniom złodziej został zatrzymany na terenie Świebodzina. Policjanci doprowadzili go do wolsztyńskiej jednostki i osadzili w areszcie. Kryminalni odzyskali też całość skradzionej biżuterii, którą mężczyzna miał przy sobie. Jak się okazało jego dossier bogate było w szereg  przestępstw, które miał na swoim koncie. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: oszustwa polegającego na wyłudzeniu usługi hotelowej oraz kradzieży.

Sankcja określona w kodeksie karnym za oszustwo, to nawet 8 lat pozbawienia wolności.