Kolizyjny weekend - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Kolizyjny weekend

img_0530mMiniony weekend na drogach powiatu wolsztyńskiego obfitował w zdarzenia drogowe, których łącznie odnotowano aż dziewięć. Główną ich przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu i niezachowanie ostrożności podczas parkowania. Szczęśliwie obrażenia jakie odnieśli uczestnicy kolizji pomimo tego, że część z nich trafiła do wolsztyńskiego szpitala nie były poważne. Trzy zdarzenia, których skutki były najbardziej dotkliwe przedstawiamy poniżej…
 
 

25.07.2009r. ok.godz. 13:00 w Zakrzewie kierująca fiatem cinquecento 49-letnia mieszkanka Chobienic na łuku drogi, na mokrej nawierzchni jezdni nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i w trakcie hamowania zjechała na przeciwległy opas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z ciężarowym dafem. W wyniku zdarzenia kobieta oraz jej 18-letnia córka doznały stłuczenia głowy i klatki piersiowej. Obu udzielono niezbędnej pomocy lekarskiej i przewieziono na obserwację do wolsztyńskiego szpitala. Zarówno kierująca fiatem jak i poruszający się dafem mieszkaniec Zbąszynia byli trzeźwi. Mieszkanka Chobienic za spowodowanie kolizji drogowej ukarana została mandatem i punktami karnymi. 

 

img_0521m

 

img_0522m.jpgimg_0518m.jpg

25.07.2009r. ok.godz. 13:30 na ul. Dworcowej w Wolsztynie doszło do kolizji, w trakcie której kierujący roverem wolsztynianin podczas wyjeżdżania z placu przy bocznicy kolejowej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z renaultem laguna mieszkańcowi Legnicy. Zdarzenie zaskutkowało uszkodzeniem obu pojazdów, jednakże obaj kierujący wyszli ze zdarzenia bez szwanku. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem, a jego konto „zasiliło” 6 punktów karnych.

img_0523m.jpg
img_0526m.jpg

25.07.2009r. ok.godz. 16:30 na drodze Wilcze – Świętno miało miejsce zdarzenie będące bezpośrednim następstwem niedostosowania prędkości jazdy do panujących na drodze warunków. Kierująca fordem fiesta 19-letnia mieszkanka Lubonia straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze, a następnie dachowała. Nastolatkę z obrażeniami głowy przetransportowano do szpitala w Wolsztynie, pasażer jadący także tym autem po zbadaniu przez lekarza został zwolniony do domu. Kierujaca była trzeźwa. Za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarana została mandatem karnym.

img_0529m.jpgimg_0530m.jpg