Pies na ulicy - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Pies na ulicy

250px-grossermuensterlaenderPies, który wybiegł przez niedomkniętą bramę na ulicę zaatakował przejeżdżającą rowerem 72-letnią mieszkankę Wielenia. Kobieta nie ucierpiała w sposób bezpośredni, jednakże pomoc medyczna okazała się niezbędna. Rowerzystce zaaplikowano środki uspokajające …

25.07.2009r. ok.godz. 08:00 na Placu Pielgrzymów w Wieleniu z terenu jednej z posesji przez niedomkniętą bramę wybiegł pies należący do mieszkańca Poznania. Zwierzę rasy Duży Munsterlander zaatakowało przejeżdżającą rowerem 72-letnią mieszkankę tej miejscowości. Kobieta mimo tego, że nie odniosła obrażeń ciała wymagała pomocy lekarskiej ze względu na silny stres na jaki została narażona. Właściciel psa ukarany został mandatem karnym.
 
KPP w Wolsztynie apeluje do właścicieli oraz osób sprawujących bezpośrednią opiekę nad zwierzętami (szczególnie psami) o zachowanie adekwatnych do sytuacji środków ostrożności przy ich trzymaniu. Niestosowanie się do tego wymogu skutkować może grzywną do 250 złotych lub naganą. Pamiętajmy, że puszczając psa luzem na ogrodzonej posesji zadbać należy o właściwe zabezpieczenie wszelkich wejść na jej teren, natomiast podczas spaceru pies wykazujący agresywność powinien być prowadzony na smyczy oraz w kagańcu (jest to bezwzględny wymóg wobec ras uznanych za agresywne, których w Polsce jest 11).