Nietrzeźwi rowerzyści - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Nietrzeźwi rowerzyści

moto.jpgW odstępie zaledwie 10 minut policjanci Referatu Ruchu Drogowego wolsztyńskiej jednostki zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Do obu zatrzymań doszło w Belęcinie, a rowerzystom natychmiast udaremniono dalszą jazdę. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowiedzą przed sądem …
 
13.07.2009r. ok.godz. 10:00 policjanci wolsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego rowerem 43–letniego mieszkańca tej miejscowości, którego sposób jazdy jednoznacznie wskazywał na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu, które wykazało stan nietrzeźwości 1,24 mg/l (2,60 promila). Niespełna 10 minut później policjanci zatrzymali kolejnego rowerzystę, którego stan trzeźwości pozostawiał wiele do życzenia. Cyklista - 49-letni mieszkaniec tej samej miejscowości podobnie jak poprzednik poddany został badaniu alkotestem, które w jego przypadku wykazało 0,72 mg/l (1,51 promila).  W obu przypadkach policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności stan w jakim zdecydowali się na kierowanie nie przełożył się na spowodowanie, bądź uczestnictwo w wypadku drogowym. W takiej sytuacji odpowiedzialność byłaby znacznie większa. Mężczyźni za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Wolsztynie. Grozi im kara pozbawienia wolności do jednego roku.

 

Policja apeluje o powstrzymanie się od kierowania wszelkimi pojazdami w przypadku wcześniejszego spożycia jakiejkolwiek ilości  alkoholu.