Kradzież roweru - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Kradzież roweru

Nieznany sprawca dokonał kradzieży roweru górskiego pozostawionego w rejonie plaży miejskiej w Wolsztynie. Mieszkanka podwolsztyńskiego Komorowa pozostawiła go na czas kąpieli w stojaku rowerowym bez dodatkowego zabezpieczenia …
05.07.2009r. ok.godz. 18:00 do tutejszej KPP zgłosiła się mieszkanka Komorowa informując o kradzieży należącego do niej roweru, do której doszło w rejonie plaży miejskiej w Wolsztynie. Jak ustalono, rowerem na plażę przyjechała córka zgłaszającej i na czas kąpieli pozostawiła go w stojaku pośród innych jednośladów. Po niespełna godzinie okazało się, że niezabezpieczony w żaden sposób rower padł łupem złodzieja. Skradziony rower to tzw. „góral” MTB VORTEX koloru czerwono-srebrnego z plastikowymi błotnikami. Osoby mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy kradzieży proszone są o kontakt z tutejszą jednostką pod numerem telefonu 068 347 52 11 lub 997.
 

Policja apeluje do właścicieli rowerów o właściwe zabezpieczanie ich przed kradzieżą. Zabezpieczenia niewiadomego pochodzenia, wykonane z niskiej jakości materiałów nie stanowią większej przeszkody dla złodzieja. Warto więc zaopatrzyć się w urządzenie (klamra, blokada, linka) posiadające odpowiednie atesty gwarantujące jego jakość i niezawodność.