Potrącenie 5-latki w Kębłowie - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Potrącenie 5-latki w Kębłowie

Chwila nieuwagi ze strony osób dorosłych mogła zaskutkować tragedią na drodze. Wybiegająca zza stojącego pojazdu 5-letnia mieszkanka Kębłowa wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżające auto osobowe. W wyniku potrącenia dziewczynka doznała stłuczenia lewego barku i otarcia naskórka lewego policzka …
29.06.2009r. ok.godz 17:30 na ul. Wolsztyńskiej w Kębłowie doszło do zdarzenia drogowego, w którym niegroźnie ranna została 5-letnia mieszkanka tej miejscowości. Jak ustalono, dziewczynka pozostając bez właściwej opieki wybiegła zza stojącego pojazdu wprost pod nadjeżdżający samochód marki hyundai lantra, którym kierował 50-letni mieszkaniec Świętna. W wyniku potrącenia dziewczynka doznała stłuczenia lewego barku i otarcia naskórka lewego policzka. Po udzieleniu jej pomocy medycznej w wolsztyńskim szpitalu została zwolniona do domu. Matka dziecka za dopuszczenie do przebywania małoletniej na drodze publicznej bez właściwego nadzoru została ukarana grzywną w drodze mandatu karnego.

Policja apeluje do wszystkich osób opiekujących się dziećmi o zwracanie szczególnej uwagi na swoich podopiecznych. Latem dochodzi do większej niż zwykle liczby wypadków i kolizji z udziałem najmłodszych, co wynika głównie z większej ilości czasu wolnego, który dzieci spędzają poza domem. W takich sytuacjach konieczne jest, aby miejsce w którym bawią się dzieci (podwórko, boisko, plac zabaw) było bezpieczne, oddzielone od drogi, a dzieci właściwie nadzorowane. W wielu sytuacjach wyeliminuje to, bądź ograniczy ryzyko uczestnictwa dzieci w zdarzeniach drogowych i uchroni je przez wynikającymi z tego następstwami.