Majowy weekend - utrudnienia w ruchu drogowym - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Majowy weekend - utrudnienia w ruchu drogowym

motoNa terenie Wolsztyna w związku z organizowanymi obchodami Dni Ziemi Wolsztyńskiej częściowej zmianie ulegnie organizacja ruchu drogowego. Utrudnienia w ruchu szczególnie odczuwalne będą podczas parady motocykli i parowozów, a także w trakcie biegów ulicznych. Zmotoryzowanych zachęcamy do pozostawienia swoich pojazdów na parkingach zlokalizowanych w wybranych punktach miasta i dojście pieszo do centrum …

W piątek, 1 maja o godz. 12:00 z wolsztyńskego Rynku ruszy parada motocykli, która między innymi ulicami 5 Stycznia, Fabryczną, Drzymały i Komorowską, a następnie przez  Adamowo i  Komorowo przejedzie pod kościół parafii pw. św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego

 

moto.jpg

 

W sobotę, 2 maja, w związku z Paradą Parowozów, w godzinach 12.00 - 16.00, zamknięty zostanie odcinek drogi W305 od skrzyżowania ulic Gajewskich i Żeromskiego przy Urzędzie Skarbowym do przejazdu kolejowego przy Parowozowni. Sygnalizacja świetlna będzie wyłączona. Na czas parady wyznaczone zostaną objazdy, które dla pojazdów  osobowych przebiegać będą  ulicami Żeromskiego i Lipową w kierunku Adamowa do wyjazdu na drogę W305.

Kierujący pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 1,5 tony po przejechaniu ulicy Żeromskiego i Lipowej skierowani zostaną w kierunku Starej Dąbrowy i  Wroniaw, a stamtąd do drogi W305.

W niedzielę, 3 maja od godz. 14:00 częściowo wyłączone z ruchu będą ulice przyległe do Rynku ze względu na biegi uliczne „Wokół Ratusza”. 

Wolsztyńscy policjanci apelują do zmotoryzowanych mieszkańców naszego powiatu, aby w miarę możliwości nie wjeżdżali swoimi pojazdami do centrum miasta. Pozwoli to na - choćby częściowe - zmniejszenie ruchu kołowego, który ze względu na dużą liczbę  odwiedzających Wolsztyn i okolice będzie powodował "korkowanie" się ulic, a co za tym idzie trudności w  komunikacji drogowej. 

W dniach od 30 kwietnia do 4 maja policjanci drogówki prowadzić będą działania w ramach akcji „BEZPIECZNY WEEKEND”.  Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na prędkość poruszających się pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz respektowanie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, w tym również pod kątem sposobu przewożenia dzieci.  Szczególną uwagę zwrócą także na rowerzystów, motocyklistów i kierujących quadami. 

Jednocześnie przypominamy, że w dniach 1 i 3 maja w godz. 08:00-22:00 obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Zakaz obowiązuje także 30 kwietnia i 2 maja w godz. 18:00 - 22:00. 

(Rozporządzenie Ministra Transportu  z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz. U. z dnia 14 sierpnia 2007 r.) Na podstawie art. 10 ust. 11 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z pózn. zm.2)).