Kierujący pod wpływem alkoholu i bez uprawnień - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Kierujący pod wpływem alkoholu i bez uprawnień

alkoCzterech kierujących pod wpływem alkoholu zatrzymano podczas minionych świąt na drogach naszego powiatu. Kolejnych trzech kierowało pojazdami nie posiadając koniecznych uprawnień, które wcześniej zostały im zatrzymane, bądź nigdy ich nie uzyskali …
  
 
kontrola drogowa.jpg
 
11.04.2009r. ok.godz. 15:00 w Wielkiej Wsi patrol drogówki zatrzymał kierującego rowerem 49-letniego mieszkańca Kargowej, który znajdował się w stanie nietrzeźwości – 1,43 mg/l (3 promile!)

13.04.2009r. ok.godz. 09:00 w Chobienicach zatrzymano rowerzystę – 32-letniego mieszkańca Jaromierza, który zdecydował się na jazdę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W tym przypadku badanie alkotestem wykazało 0,96 mg/l (2,01 promila)

13.04.2009r.  ok.godz. 10:00, w tej samej miejscowości, w trakcie kontroli drogowej zatrzymano kierującego mercedesem 41-letniego mieszkańca Berzyny, którego stan trzeźwości wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Wątpliwości na niekorzyść kierującego rozwiało badanie, które wykazało u niego stan nietrzeźwości – 0,27 mg/l (0,56 promila).

13.04.2009r. ok.godz. 17:00 na ul. Zachodniej w Kaszczorze 25-letni mieszkaniec Solca Nowego kierował oplem znajdując się w stanie nietrzeźwości – 0,34 mg/l (0,71 promila). Zatrzymany został w trakcie rutynowej kontroli drogowej.

We wszystkich opisanych wyżej sytuacjach najistotniejszym efektem podjętych działań było wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy potencjalnie w każdej chwili mogli się stać sprawcami wypadku lub kolizji, w którym ucierpieć mogli inni uczestnicy ruchu drogowego, a także oni sami.


Kierowanie pojazdami uniemożliwiono także dwóm rowerzystom i kierowcy samochodu osobowego, którzy nie posiadali stosownych uprawnień. Cyklistów – 56-letniego wolsztynianina i 52-letniego mieszkańca Wojciechowa obowiązywał sądowy zakaz kierowania pojazdami, natomiast kierujący autem nie posiadał w ogólne uprawnień do tego, by  zająć miejsce za kierownicą. W trakcie kontroli drogowej, podjętej wobec 25-letniego mieszkańca Sulechowa ustalono, że poza brakiem prawa jazdy nie posiada przy sobie dokumentów pojazdu. W tej sytuacji auto zostało odholowane na parking strzeżony, a domorosłego  szofera ukarano kilkuset złotowym mandatem karnym.