Aktualności

Kaszczor - Policjanci poszukują sprawcy kradzieży jachtu

Data publikacji 23.02.2018

W czwartek – 22 lutego – wolsztyńska jednostka policji powiadomiona została o kradzieży jachtu oraz przyczepy do jego transportu należących do mieszkańca Kaszczoru. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na terenie firmy pokrzywdzonego. Policjanci poszukują sprawcy kradzieży, któremu grozi do 5 lat więzienia.

22.02.2018r. Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie powiadomiona została przez mieszkańca Kaszczoru o kradzieży turystycznego jachtu żaglowego Viko S 21 oraz przyczepy do jego transportu. Mężczyzna wycenił straty poniesione w wyniku działania złodzieja na około 68.000 złotych.

Policjanci skierowani na miejsce kradzieży ustalili, ze doszło do niej w nocy z 19 na 20 lutego ok. godz. 03:00. Mundurowi zabezpieczyli nagranie monitoringu, na którym widoczny jest moment kradzieży.

Skradziony jacht mierzył 6,5 metra. Jego kadłub był koloru białego z trzema srebrnymi poziomymi pasami. W przedniej i tylnej części jachtu znajdowały się napisy „HAJDUK”. Powyżej napisu pasek koloru czerwonego, poniżej pasek koloru zielonego.

Policjanci poszukują sprawcy kradzieży. Zwracają się również z apelem o przekazywanie wszelkich informacji mogących przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawcy, który poruszał się samochodem terenowym. Kontaktować można się telefonicznie pod numerem 997 lub 68 347 52 70.

Kara z jaką musi liczyć się sprawca kradzieży to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

video: www.wasdzdzienpodniu.pl

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.45 MB)

Powrót na górę strony