Wolsztyn - Zatrzymany na gorącym uczynku - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 02.06.2020

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do wagonu kolejowego, z którego usiłował ukraść agregat prądotwórczy. Zatrzymanym okazał się 26-letni mieszkaniec Berzyny. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

29.05.2020 r. ok.godz. 18:00 dyżurny KPP w Wolsztynie za otrzymał powiadomienie o włamaniu do wagonu kolejowego stojącego na bocznicy w rejonie dworca PKP. Informacja dotarła za pośrednictwem dyspozytora WCPR dzięki zgłoszeniu mężczyzny, który stał się przypadkowym świadkiem zdarzenia. Z relacji zgłaszającego wynikało, że młody mężczyzna po zerwaniu kłódki wszedł do wagonu i w chwili zgłoszenia znajdował się w jego wnętrzu.

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Prewencji. Mundurowi, którzy po kilku minutach znaleźli się w rejonie bocznicy potwierdzili, że drzwi wagonu są uchylone. Po wejściu do środka zauważyli młodego mężczyznę, który próbował przeciągnąć w kierunku wyjścia agregat prądotwórczy. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Jak się okazało był to znany policjantom 26-letni mieszkaniec Berzyny.

Miejsce włamania zostało zabezpieczone przez mundurowych, a mężczyznę doprowadzono do KPP w Wolsztynie. Policjanci przeszukali jego odzież i bagaż, mężczyzna został też przesłuchany. Na podstawie wyceny przekazanej przez przedstawiciela pokrzywdzonej firmy ustalono, że wartość agregatu, który mężczyzna usiłował ukraść to 3000 złotych.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, którego materiały trafią do sądu. Karą dla amatora cudzej własności może być w tym przypadku nawet 10 lat więzienia.

  • Policjanci Wydziału Prewencji kierują się w stronę wagonu stojącego na bocznicy kolejowej przy dworcu PKP w Wolsztynie, gdzie według zgłoszenia doszło do włamania.
    Wolsztyn - Zatrzymany na gorącym uczynku