Kargowa - Babimost - Renaultem w drzewo - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Kargowa - Babimost - Renaultem w drzewo

Data publikacji 11.05.2020

W minioną niedzielę na drodze W 313 pomiędzy Kargową i Babimostem doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyli kierujący Renaultem 19 mężczyzna i troje podróżujących z nim pasażerów. Kierowane przez mężczyznę auto uderzyło w przydrożne drzewo. Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do szpitali w Wolsztynie, Nowym Tomyślu i Zielonej Górze.

10.05.2020 r. ok.godz. 19:45 na łuku drogi wojewódzkiej nr 313 Kargowa - Babimost kierujący Renaultem 19 28-letni mieszkaniec Kargowej z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku zdarzenia ranny został kierujący pojazdem oraz troje pasażerów w wieku 18, 21 i 31 lat, których przewieziono do szpitali w Wolsztynie, Nowym Tomyślu i Zielonej Górze. Dwoje pasażerów doznało ogólnych potłuczeń, natomiast u kierującego i osiemnastoletniej pasażerki stwierdzono złamania kości kończyn dolnych.

Na miejscu pracowali policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, policjanci przeprowadzili też jego oględziny. Od kierującego pobrano krew do badań. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, którego celem będzie ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

fot. Wolsztyn112/info

 • Miejsce wypadku - droga w 313. Na pierwszym planie uszkodzony pojazd i drzewo, w które uderzył kierowca. W tle sylwetki dwóch osób w maseczkach.
  Kargowa - Babimost - Renaultem w drzewo
 • Miejsce wypadku - droga w 313. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego podczas oględzin.
  Kargowa - Babimost - Renaultem w drzewo
 • Miejsce wypadku - droga w 313. Trwają oględziny miejsca zdarzenia drogowego. Na asfalcie technik zaznaczył ślady toczenia kół samochodu, który uderzył w drzewo.
  Kargowa - Babimost - Renaultem w drzewo
 • Miejsce wypadku - droga w 313. Pojazd po zakończonej akcji wydobywania rannych. Karoseria rozcięta przez strażaków. Obok drzewo, w które uderzył kierujący autem.
  Kargowa - Babimost - Renaultem w drzewo