Wolsztyn - Policyjna lekcja dotycząca bezpieczeństwa w Internecie - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Policyjna lekcja dotycząca bezpieczeństwa w Internecie

Data publikacji 04.03.2020

Dziś wolsztyńskich policjantów odwiedzili uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie. Pretekstem do wizyty była lekcja dotycząca bezpieczeństwa w Internecie. Zajęcia z młodzieżą przeprowadziła funkcjonariuszka Zespołu ds. Nieletnich mł.asp. Katarzyna Kucharczak.

04.03.2020 r. w sali konferencyjnej KPP w Wolsztynie zorganizowane zostało spotkanie z uczniami klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie. Celem wizyty był udział młodzieży w zajęciach, których tematem było bezpieczeństwo w Internecie. Podczas spotkania prowadząca je policjantka poruszyła tematykę najczęściej odnotowywanych zagrożeń wynikających z korzystania z globalnej sieci WWW.

Omówiona została między innymi tematyka dotycząca czasu, jaki młodzi ludzie spędzają w przestrzeni wirtualnej, dostępu do nieadekwatnych do ich wieku treści internetowych oraz cyberprzestępczości, w tym zjawiska hejtu.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji, którą zdominował problem hejtu i wynikających z niego konsekwencji moralnych i prawnych. Większość z obecnych przyznała, że co najmniej raz miała do czynienia z obraźliwymi wpisami w Internecie. Ocena takich zachowań wśród młodzieży była jednoznacznie negatywna. Jednocześnie, towarzyszyła temu refleksja, że zjawisko hejtu jest dziś powszechne i dla zmniejszenia jego skali konieczna jest w tym zakresie szeroka edukacja.

Uczniowie korzystając z wizyty w siedzibie wolsztyńskich policjantów mieli też okazję do zwiedzenia Komendy i zapoznania się ze sprzętem, jakim dysponują mundurowi.