Powiat - Kontrole drogowe grupy "SPEED" - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Kontrole drogowe grupy "SPEED"

Data publikacji 08.08.2019

Powołana Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu grupa „SPEED” powstała po to, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych. Wczoraj - 7 sierpnia - policjanci z tej właśnie grupy wyposażeni w sprzęt do walki z piratami drogowymi pojawili się na drogach powiatu wolsztyńskiego.

Nowoczesne auta z mocnymi silnikami skłaniają niektórych kierowców do łamania przepisów. Takie osoby powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Okazuje się, że do osób lubiących brawurę za kierownicą nie docierają profilaktyczne przekazy policjantów, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i przeciwdziałać niebezpiecznych zachowaniom na drodze Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał specjalny zespół „SPEED”, w skład którego wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego.

Trzon grupy to 40 osobowa grupa policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu,  Komendy Miejskiej Policji w Lesznie,  Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu,  Komendy Miejskiej Policji w Koninie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. W trakcie działań policjanci ci są wspierani przez pozostałych funkcjonariuszy z wielkopolskich komend.

W czasie wczorajszych, kilkugodzinnych działań policjanci skontrolowali 37 kierujących, ujawniając 30 wykroczeń. Z tej liczby 24 wykroczenia polegały na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, a 6 dotyczyło innych naruszeń, w tym nieprawidłowego wyprzedzania. 

Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, związywane z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawo jazdy jednemu kierowcy.  Będzie je mógł odzyskać dopiero za 3 miesiące.

AJ-W/WA

  • Działania SPEED. Radiowóz nieoznakowany BMW z wideorejestratorem w trakcie wyjazdu na ulice Wolsztyna.
    Powiat - Kontrole drogowe grupy "SPEED"
  • Działania SPEED. Zbliżenie na tylną szybę nieoznakowanego BMW - wyświetla się czerwony napis POLICE
    Powiat - Kontrole drogowe grupy "SPEED"
  • Działania SPEED. Wnętrze radiowozu. Na pierwszym planie ekran wideorejestratora z pojazdem, którego kierujący jedzie z nadmierną prędkością.
    Powiat - Kontrole drogowe grupy "SPEED"