Aktualności

Poznań – Wojewódzkie obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

Data publikacji 01.08.2019

31 lipca br. na poznańskim Placu Wolności odbyły się wojewódzkie obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystym apelu uczestniczyli wielkopolscy policjanci oraz zaproszeni goście. W uroczystości uczestniczyli Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie insp. Robert Bekier oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Dariusz Kędziora.

Uroczyste obchody związane z tym wyjątkowym jubileuszem  rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą świętą w Poznańskiej Farze, z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Kompanii Honorowej i Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Po mszy policjanci i zaproszeni goście przeszli przez miasto na Plac Wolności, gdzie odbył się uroczysty apel z udziałem pocztów sztandarowych oraz pododdziałów towarzyszących Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej.

Następnie podczas apelu zostały wręczone policjantom i pracownikom Policji medale państwowe oraz odznaczenia resortowe i związkowe, a także akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, wyróżnienia i medale okolicznościowe  wybite z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.  

Pośród wyróżnionych funkcjonariuszy znaleźli się również reprezentanci wolsztyńskiej jednostki - Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie insp. Robert Bekier, który odebrał akt mianowania na wyższy stopień Policji oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Dariusz Kędziora, który postanowieniem Prezydenta RP odznaczony został Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę.

Wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje!

  • Wielkopolscy policjanci podczas obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej - uroczysty apel na Placu Wolności w Poznaniu. Drugi od prawej - insp. Robert Bekier.
  • Wielkopolscy policjanci podczas obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej - uroczysty apel na Placu Wolności w Poznaniu. Drugi od prawej policjant - podinsp. Dariusz Kędziora.