Powodowo - Wypadek ze skutkiem śmiertelnym - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powodowo - Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 09.07.2019

Wczoraj w Powodowie doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł kierujący motorowerem mężczyzna. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci, którzy przeprowadzili jego szczegółowe oględziny. W sprawie wszczęte zostało postępowanie w toku, którego ustalane będą okoliczności i przyczyny zdarzenia.

08.07.2019 r. tuż po godzinie 14:00 w Powodowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 z drogą wojewódzką nr 303 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący motorowerem Junak 56-letni mieszkaniec Siedlca wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wjechał wprost pod autobus. Policjanci zabezpieczyli miejsce, w którym doszło do wypadku, umożliwiając prowadzenie działań pozostałym służbom, a jednocześnie kierowali ruchem wyznaczając objazdy przez Kiełpiny i Siedlec.  

Konsekwencje zderzenia autobusu z jednośladem okazały się tragiczne. Pomimo podjętej bezpośrednio po zdarzeniu akcji reanimacyjnej motorowerzysta zmał w wyniku odniesionych obrażeń. Kierujący autobusem mężczyzna nie odniósł obrażeń i jak wykazało badanie alkotestem był trzeźwy.

Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca wypadku oraz  pojazdów, przesłuchali też świadków. Autobus i motorower uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone do dalszych badań. Prokurator nadzorujący czynności zabezpieczył ciało ofiary do badań sekcyjnych. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. W jego toku ustalane będą wszelkie okoliczności towarzyszące zdarzeniu oraz przyczyny, z jakich doszło do wypadku.

Policja niezmiennie apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezpieczną, rozważną i dostosowaną do warunków drogowych jazdę.  Przy zachowaniu względów bezpieczeństwa niejednokrotnie możliwe jest uniknięcie zagrożenia wypadkiem lub kolizją, a w ostateczności minimalizacji ich skutków. Niestety, od początku wakacji do wczoraj (8 lipca) na drogach całego kraju zginęło aż 156 osób.