Terminale płatnicze - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Terminale płatnicze

Data publikacji 06.02.2018

Policjanci z wolsztyńskiego Wydziału Ruchu Drogowego zostali wyposażeni w trzy terminale kart płatniczych. Obecnie sprawcy wykroczeń drogowych popełnionych w naszym regionie będą mogli w policyjnym radiowozie w sposób bezgotówkowy uregulować kwotę nałożonego mandatu.

Terminale płatnicze w policyjnym radiowozie to nowość w polskiej Policji. Jest to udogodnienie, które zostało zrealizowane zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa.

Policjanci wolsztyńskiej drogówki otrzymali trzy urządzenia do bezgotówkowego regulowania należności za nałożone mandaty na drodze. W ostatnich dniach policjanci uczestniczyli w szkoleniach z obsługi urządzeń. Obecnie terminale trafiły do policyjnych radiowozów, gdzie każdy sprawca wykroczenia na którego zostanie nałożony mandat będzie miał możliwość niezwłocznego uregulowania należności przy użyciu własnej karty bankomatowej, bez ponoszenia dodatkowych kosztów przelewu. Na wydruku potwierdzającym uiszczenie opłaty znajduje się numer i kwota mandatu oraz identyfikator policjanta.

To nowoczesne rozwiązanie dostępne jest również dla osób, które popełniły wykroczenie na terenie naszego kraju, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę.